Badania kliniczne

Badania kliniczne

Udział w badaniu klinicznym to dla pacjenta często jedyna szansa na dostęp do leku, który może zapewnić poprawę jego stanu zdrowia.

[search_section]

Co to są badania kliniczne?

Wiele osób zastanawia się, co to są badania kliniczne – z uwagi na pojawiające się informacje o możliwości wzięcia w nich udziału.
Poprzez badania kliniczne należy rozumieć specjalne programy badawcze polegające na obserwacji i ocenie efektywności stosowania nowych metod leczenia, a także działania, skuteczności i bezpieczeństwa leków – zarówno już stosowanych, jak i dopiero wprowadzanych na rynek.

Kto może być uczestnikiem badań klinicznych?

Masz pytania?

Udział w badaniach klinicznych przeznaczony jest dla wszystkich chętnych pacjentów, którzy spełniają określone kryteria medyczne. Dlatego istotną rolę odgrywają informacje o stanie zdrowia, przebytych chorobach i prowadzonym do tej pory leczeniu.

Lekarz prowadzący badanie kliniczne powinien przedstawić pacjentowi wszelkie informacje o programie, możliwych korzyściach i wyjaśnić mu ewentualne wątpliwości. Dzięki temu pacjent może podjąć przemyślaną decyzję ze świadomością skutków uczestnictwa w takich badaniach.

Udział w badaniu klinicznym jest dla wielu pacjentów jedyną szansą na dostęp leku, który może zapewnić poprawę stanu zdrowia. Dlatego warto skorzystać z takiej możliwości, biorąc udział w testach.

badania są prowadzone zgodnie z wytycznymi Good Clinical Practice

FreshMail.pl