pratia logo

pl

Małopolskie Centrum Medyczne dołącza do sieci Pratia

Pratia S.A., należąca do Grupy NEUCA łączy siły z Małopolskim Centrum Medycznym (MCM), wyspecjalizowanym w badaniach klinicznych w hematoonkologii i chorobach autoimmunologicznych. Jest to największy niezależny ośrodek badań klinicznych w Polsce i zarazem dziesiąta tego typu placówka w strukturach NEUCA. Dzięki tej akwizycji Grupa rozwija skalę działalności i wzmacnia kompetencje w badaniach nad lekami stosowanymi, m.in. w terapiach nowotworowych. Z kolei Małopolskie Centrum Medyczne zwiększa skalę działalności, dzięki współpracy z największą siecią ośrodków badań klinicznych. 

W ciągu ostatnich 20 lat udało nam się stworzyć największy w Polsce niezależny ośrodek badan klinicznych. W dobie postępującej konsolidacji w świecie badań klinicznych, postanowiliśmy dołączyć do większej organizacji, która podziela nasze wartości: dobro pacjenta, najwyższą jakość danych oraz rozwój ludzi, z którymi pracujemy. Mamy nadzieję, że skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie rekrutacji pacjentów i zarządzania badaniami klinicznymi, jakie oferuje Pratia, zwiększy nasze możliwości rozwoju – mówi prof. Mariusz Korkosz, założyciel MCM, aktualnie Dyrektor Medyczny Pratia oraz Główny Badacz.

Małopolskie Centrum Medyczne w Krakowie obecnie prowadzi około 70 badań klinicznych w obszarze hematologii, a także reumatologii, dermatologii, neurologii, gastroenterologii. Centrum spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa zgodne z wymogami m.in. amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Wyposażone jest w nowoczesny sprzęt medyczny umożliwia skomplikowane badania kliniczne i zaawansowaną diagnostykę (m.in. badania densytometryczne, kapilaroskopia).

Inwestycja w Małopolskie Centrum Medyczne istotnie wzmocni nasze kompetencje na perspektywicznym rynku badań klinicznych, szczególnie w obszarze onkologii. Wierzymy, że dzięki tej współpracy przyczynimy się do wprowadzenia na rynek innowacyjnych terapii przeciwko nowotworom.Cieszy nas, że Pratia szybko stała się operatorem największej sieci ośrodków badań klinicznych w kraju. W przyszłości liczymy też na dalsze synergie ze współpracy z producentami leków w ramach podstawowej działalności Grupy NEUCA –  dodaje Tomasz Dąbrowski, dyrektor departamentu badań klinicznych i telemedycyny Grupy NEUCA (prezes zarządu Pratia SA).

Atutem Małopolskiego Centrum Medycznego jest doświadczona kadra medyczna o międzynarodowej renomie, której trzon stanowi prof. dr hab. n. med. Wojciech Jurczak, równolegle będący szefem katedry hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. UJ dr hab. n. med. Mariusz Korkosz, szef oddziału reumatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Eksperci centrum są też autorami licznych publikacji w specjalistycznych periodykach międzynarodowych

Połączenie obu podmiotów pozwoli na osiągnięcie jeszcze większej skuteczności wielokanałowej rekrutacji do badań klinicznych, skupiającej się na pacjentach z różnych obszarów terapeutycznych. – Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i przygotowujemy dedykowaną strategię dotarcia do pacjentów, z uwzględnieniem potrzeb Sponsora lub firmy CRO. A dzięki dywersyfikacji kanałów jesteśmy w stanie bardziej skutecznie realizować te cele – podkreśla Tomasz Dąbrowski. – Najważniejszym ogniwem dla obu spółek był, jest i będzie Pacjent, jego komfort oraz bezpieczeństwo.

Obecnie Pratia to dziesięć profesjonalnych placówek medycznych zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Nasza działalność opiera się na misji ułatwiania dostępu do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia i poczucia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Prowadzimy badania kliniczne realizowane w ponad 20 obszarach terapeutycznych takich jak: dermatologia, onkologia, pulmonologia, diabetologia, immunologia czy ortopedia. Oferujemy naszym partnerom nowe możliwości współpracy, a pacjentom szerszą ofertę udziału w badaniach klinicznych. W dorobku sieci znajduje się około 13 000 pacjentów włączonych do badań klinicznych. Dodatkowo każdego roku około 1000 nowych osób otrzymuje szansę na włączenie do programów z nowoczesnymi metodami leczenia. Ponadto sieć Pratia realizuje około 12 000 wizyt badaniowych rocznie prowadząc ponad 200 projektów.

cookies
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Akceptuję