Skorzystaj z wyszukiwarki
i znajdź badanie dla siebie lub Twojej rodziny

Co to są badania kliniczne?

Badania kliniczne to specjalne programy badawcze, polegające na obserwacji i ocenie efektywności stosowania nowych metod leczenia. Badanie kliniczne potwierdzają również działanie, skuteczności i bezpieczeństwa leków – zarówno już stosowanych, jak i dopiero wprowadzanych na rynek.

W procesie badania klinicznego najważniejszym ogniwem jest pacjent, jego komfort oraz bezpieczeństwo. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową i specjalistyczną opiekę lekarską bez kolejek. Ich udział w badaniu klinicznym to osobisty i unikalny wkład w rozwój medycyny oraz farmacji.

Dlaczego badania kliniczne?

Udział w badaniach klinicznych przeznaczony jest dla wszystkich chętnych pacjentów, którzy spełniają określone kryteria medyczne. Dlatego istotną rolę odgrywają informacje o stanie zdrowia, przebytych chorobach i prowadzonym do tej pory leczeniu.

Lekarz prowadzący badanie kliniczne powinien przedstawić pacjentowi wszelkie informacje o programie, możliwych korzyściach i wyjaśnić mu ewentualne wątpliwości. Dzięki temu pacjent może podjąć przemyślaną decyzję ze świadomością skutków uczestnictwa w takich badaniach.

Obszary terapeutyczne, w których prowadzimy badania kliniczne

Opinie pacjentów

Osobisty wkład w rozwój medycyny – tak mogę podsumować mój udział w badaniu klinicznym. Uczestnicząc w badaniu wiedziałem, że mogę pomóc przyszłym pokoleniom w walce z Chorobą Parkinsona i wreszcie poczułem, że jako pacjent, mam świetną opiekę medyczną.

Piotr

Wielu pacjentów boi się udziału w badaniach klinicznych, ale zupełnie bez powodu. Jako pacjentka w badaniu klinicznym
otrzymałam opiekę doświadczonego lekarza specjalisty, a także terapię, która w przyszłości może pomagać pacjentom z cukrzycą typu 2.

Beata

W przypadku RZS, na który cierpię od 8 lat, nie ma jednego sprawdzonego leku, a choroby nie można całkowicie wyleczyć. Ale medycyna ciągle poszukuje skutecznej terapii, która pomoże pacjentom takim jak ja. Bez badań klinicznych nie byłoby to możliwe.

Tomasz

Dodaj opinię

  • Przychodnie
  • Ośrodki Pratia