pratia logo

pl

Pratia Warszawa

Pratia Warszawa oferuje szeroki zakres badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich. Badania diagnostyczne dostarczają cennych informacji, które stanowią podstawę do rzetelnego i trafnego zdiagnozowania wielu chorób. Wszystkie badania przeprowadzane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników na wysokiej klasy sprzęcie medycznym.

W Centrum Medycznym Pratia w Warszawie wykonujemy badania laboratoryjne oraz przeprowadzamy badania obrazowe – między innymi:

Wykonywane badania:

ECHO serca

Echokardiografia - badanie polega na sprawdzeniu struktur serca, dużych naczyń krwionośnych oraz przepływu krwi za pomocą ultradźwięków. Pozwala na ocenę ich funkcjonowania, ruchu samego mięśnia i zastawek, a dzięki temu na wykrycie nieprawidłowości. Echo serca jest badaniem bezinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym dla pacjenta.

Spirometria

Podczas badania mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego. Badanie wykonuje się przy pomocy urządzenia zwanego spirometrem. Spirometria pomaga w diagnozowaniu chorób układu oddechowego, takich jak astma czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Badanie jest bezbolesne.

EKG spoczynkowe i wysiłkowe

Badanie elektrokardiograficzne obrazuje zapis czynności elektrycznej serca i przez to umożliwia wykrywanie licznych chorób układu krążenia. W wielu przypadkach EKG jest badaniem koniecznym do diagnostyki jak również monitorowania zmian chorobowych i efektów leczenia. Badania EKG wykonywane są w naszym ośrodku przez wykwalifikowane pielęgniarki i techników elektroradiologii i opisywane przez doświadczonych lekarzy.

EKG metodą Holtera

To badanie elektrycznych czynności serca przeprowadzane w dłuższym okresie czasu (24 godziny lub 48 godzin). Zapis ciągły EKG pozwala ocenić zmiany dynamiczne zachodzące w sercu, czego nie uzyskamy w spoczynkowym badaniu EKG. Badanie EKG metodą Holtera wykonuje się jeśli występują napady duszności, omdlenia czy kołatania serca. Pozwala stwierdzić mi.in. zaburzenia rytmu serca, ale również ocenić rytm serca po wszczepieniu rozrusznika. Polega na założeniu pacjentowi aparatury rejestrującej - na klatce piersiowej badanego przykleja się elektrody połączone przewodami do urządzenia rejestrującego EKG (niewielkie pudełko). Badany nosi rejestrator przez dobę lub dwie. Pacjent proszony jest o zapisywanie wykonywanych czynności i ewentualnych dolegliwości oraz zaznaczenie czasu ich wystąpienia. Ważna jest aktywność fizyczna w czasie badania, aby zbadać reakcję serca na wysiłek fizyczny. Po upływie określonego czasie aparat zostaje zdjęty, zapis EKG jest zgrywany, lekarz specjalista kardiolog dokonuje odczytu i opisuje badanie.

PET

Kierujemy pacjentów na badanie PET bez kolejek. Badanie płatne: 4700 zł.

Konsultacje specjalistyczne

Ponadto możesz umówić się na specjalistyczną konsultację lekarską z dziedziny:

 • kardiologii;
 • neurologii;
 • pulmonologii;
 • gastroenterologii;
 • diabetologii;
 • urologii;
 • chirurgii naczyniowej;
 • oraz medycyny rodzinnej.

Rejestracja i informacja telefoniczna

Centrum Medyczne Pratia w Warszawie

 • ul. Marymoncka 14/1
 • Warszawa

Kontakt

 • +48 605 244 244
 • +48 516 822 933
 • mail: cmwarszawa@pratia.com

Godziny otwarcia

 • 08:00 - 16:00
cookies
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Akceptuję