Choroba Alzheimera – postać łagodna

Zgłoś się

Dla kogo?

Centrum Medyczne Pratia prowadzi nowy program dla pacjentów:

 • od 50 do 90 roku życia;
 • u których rozpoznano łagodną postać Choroby Alzheimera lub istnieje podejrzenie występowania choroby (potwierdzone zaburzenia pamięci oraz podejrzenie demencji).

Jeżeli aktualnie prowadzimy badania kliniczne we wskazaniach zgodnych z Twoją jednostką chorobową mamy możliwość przeprowadzenia konsultacji specjalistycznej ze szczegółowym wywiadem lekarskim, która może stanowić podstawę do udziału w badaniu klinicznym. Badania kliniczne proponowane naszym pacjentom uzyskały zgodę Ministerstwa Zdrowia oraz mają pozytywną opinię niezależnej Komisji Bioetycznej. W czasie badania pacjenci są starannie monitorowani przez zespół lekarzy i pielęgniarek.

 • Kobiety i Mężczyźni

 • 50+

  Dorośli

 • 1

  Ośrodków prowadzi badanie

Jesteś zainteresowany udziałem w tym badaniu?

Zgłoś się

Bezpłatna rejestracja: 800 154 053

Opis badania i jednostki chorobowej

Choroba Alzheimera to stan ogólnego otępienia, dotyczący przede wszystkim starszych osób, które ukończyły 65 rok życia. Z tego powodu otępienie alzheimerowskie związane jest z mniejszą sprawnością umysłową, spowodowaną wiekiem. W wyniku choroby dochodzi do uszkodzeń kory mózgowej, konsekwencją czego jest utrudniona mowa, problemy z myśleniem i pamięcią. Dolegliwość ta rozwija się powoli, jednak wraz z postępem jest powodem problemów w codziennym życiu. Wczesnymi symptomami choroby Alzheimera są problemy z zapamiętywaniem, które dotyczą pamięci operacyjnej (krótkotrwałej). Pojawia się zaburzenie orientacji w czasie i przestrzeni. U chorego występują problemy z przypominaniem sobie wykonywanych w danej chwili czynności. W pierwszym etapie choroby będącej łagodnym otępieniem mogą pojawić się objawy depresji, która bardzo często poprzedza Alzheimera. Osoby cierpiące na schorzenie unikają kontaktów z innymi ludźmi. Objawy otępienia alzeimerowskiego narastają wraz z rozwojem choroby.

Badanie będzie związane z odbywaniem regularnych wizyt w naszym ośrodku.

 • Przychodnie
 • Ośrodki Pratia