Epilepsja lekooporna
Dla kogo?
Centrum Medyczne Pratia prowadzi badanie dla pacjentów:
- powyżej 18 roku życia;
- ze zdiagnozowaną lekooporną epilepsją od co najmniej od 3 lat;
- którzy mieli więcej niż 4 możliwe do zaobserwowania napady ogniskowe w ciągu miesiąca.
Jeżeli aktualnie prowadzimy badania kliniczne we wskazaniach zgodnych z Twoją jednostką chorobową mamy możliwość przeprowadzenia konsultacji specjalistycznej ze szczegółowym wywiadem lekarskim, która może stanowić podstawę do udziału w badaniu klinicznym. Badania kliniczne proponowane naszym pacjentom uzyskały zgodę Ministerstwa Zdrowia oraz mają pozytywną opinię niezależnej Komisji Bioetycznej. W czasie badania pacjenci są starannie monitorowani przez zespół lekarzy i pielęgniarek.
-
Kobiety i Mężczyźni
-
Neurologia
-
18+
Dorośli
-
1
Ośrodków prowadzi badanie
Jesteś zainteresowany udziałem w tym badaniu?
Bezpłatna rejestracja: 800 154 053
Opis badania i jednostki chorobowej
Epilepsja jest chorobą neurologiczną, charakteryzuje się chwilowym zaburzeniem funkcji grupy neuronów, które skoncentrowane są w określonej części mózgu. Wywołuje to atak padaczki. Nie od dziś wiadomo, że informacje przekazywane są między sobą przez neurony za pomocą impulsów nerwowych.
Badanie będzie związane z odbywaniem regularnych wizyt w naszym ośrodku.
Epilepsja jest chorobą neurologiczną, charakteryzuje się chwilowym zaburzeniem funkcji grupy neuronów, które skoncentrowane są w określonej części mózgu. Wywołuje to atak padaczki. Drgawki, utrata przytomności i wyprężenie ciała – w ten sposób ludzie kojarzą tę chorobę. Nie zawsze jednak one występują. Padaczka może przebiegać bezdrgawkowo i tak jest u 40% wszystkich chorych na epilepsję. Oprócz wspomnianych objawów wystąpić mogą również: sinica, bezwładne oddawanie moczu, a po napadzie bóle głowy i mięśni oraz zmęczenie i senność.
Badanie będzie związane z odbywaniem regularnych wizyt w naszym ośrodku.
- Przychodnie
- Ośrodki Pratia